Svjetski dan srca u Cavtatu

Zavod za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije, Dom zdravlja Dubrovnik i Medicinska škola Dubrovnik obilježili su zajedno Svjetski dan srca, 29. rujna 2015. godine te se tako pridružili svjetskom pokretu "Zdravlje u srcu".

Tijekom ove javnozdravstvene akcije uz mjerenje krvnog tlaka, šećera i kolesterola u krvi, određivanja indeksa tjelesne mase i udjela masnog tkiva, prikazan je razvoj rizika za bolesti srca i krvnih žila na edukativnim modelima, distribuirani su promotivno-edukativni materijali te pruženi liječnički i nutricionistički savjeti o tome kako napraviti osobne promjene u načinu života za očuvanje zdravlja srca. Cilj ove akcije bio je osviješćivanje o važnosti osobne ali i društvene brige o kardiovaskularnom zdravlju, budući da je većinu boleti srca i krvnih žila moguće spriječiti.

 

Jedite hranu zdravu za srce

Recite NE pušenju

Budite aktivni

Prepoznajte svoj rizik

World Heart Day 2015

Svjetski dan srca 2014. - Zdravlje u srcu

Svjetski dan srca 2013. - Pravim koracima do zdravog srca

 

 

mr. Ankica Džono Boban, dr. med., spec. javnog zdravstva

Voditeljica Službe za promicanje zdravlja