Rak dojke - najčešći rak žena

Rak dojke je najčešće sijelo raka kod žena. U Hrvatskoj godišnje se otkrije oko 2300 novih slučajeva raka dojke  (šest dnevno), a u Dubrovačko-neretvanskoj županiji zadnjih deset godina svaki četvrti dan jedan rak dojke (prosječno 80-90 godišnje). 21% žena s novootkrivenim rakom je mlađe od 50 godina, 50% u dobnim skupinama koje su uključene u nacionalni program probira (50-69 g.), a 29% u dobi iznad 70 godina.  

Rak dojke

Rizični čimbenici za rak dojke

Mamografija

Incidencija i smrtnost od raka dojke u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

Nacionalni program ranog otkrivanja raka dojke

 

Ružičasta subota na Stradunu 2019.

Ružičasta subota na Stradunu 2018.

 

NE PROPUSTITE PRILIKU I ODAZOVITE SE POZIVU ZA MAMOGRAFSKO SNIMANJE.

I VI ODLUČUJETE O SVOM ZDRAVLJU.

ZAPAMTITE: RANI STADIJ RAKA DOJKE NEMA SIMPTOME, samo rano otkrivanje bolesti doprinosi uspješnom liječenju.